Męskie koszule – to podstawa w szafie modnego przystojniaka

Odpowiednio dobrana koszula to podstawa stroju eleganckiego mężczyzny. Prawidłowo dopasowana razem z całością stylizacji może dołożyć każdemu panu elegancji oraz siły. Koszule warto nosić z marynarką i między innymi ze sztruksami. W zależności od godziny oraz okazji może być ona konwencjonalna?powszechna: jasna czy też w zdecydowanym kolorze. Odpowiednio dopasowana do sylwetki uwypukli ją, a także zakryje duży brzuszek. Od dawna bowiem wiemy, że mężczyzna w koszuli robi na paniach wielkie zaaferowanie.

Jak komponować koszule męskie

Koszule warto zakładać na kilka sposobów. Dobiera się do święta, a także do aktualnej godziny. Na wesele, pod marynarkę, zapewne sprawdzi się jeden z eleganckich fasonów, chociażby uszytych z satyny, delikatnie połyskujących, który uwypukli powagę sytuacji, a jednocześnie schłodzi ciało przy zbyt wysokiej temperaturze. Do pracy mężczyźni zazwyczaj chcą ubierać się w formie luźnej, zatem w zależności od wykonywanych obowiązków, sprawdzi się koszula zarówno założona solo, a także wraz z męskim żakietem. Chcąc skomponować szyk z luzem, koszulę można ubrać na przykład do jeansów. Do pracy biurowej zaleca się dobierać koszule klasyczne, białe. Warto też pamiętać, że koszula do agencji musi mieć tylko przedlużony rękaw. W upały powinno się zawinąć mankiety. Kupując koszulę do męskiego żakietu istotne jest, aby zestaw tworzył wyróżniające się zestawienie. Jeśli zatem mężczyzna planuje założyć jasnoszarą marynarkę, to musi założyć do niej o intensywnym kolorze koszulę. Gdy marynarka jest o ciemnej barwie to pasująca do niej będzie błękitna koszula. Intensywne odcienie koszul panowie lubią zakładać na luźne spędy towarzyskie. W taki wypadku sprawdzają się też koszule z obrazkami, między innymi w różnorakie motywy, oraz bardzo doceniane koszule jeansowe. Koszule z mankietem niedługim, w głębokich barwach jak również w niebanalne wzory, idealnie będa wyglądać w czasie urlopu z bermudami i letnimi butami (uwaga! bez skarpet). Ta ciekawa i komfortowa stylizacja zaznaczy harmonię, a jednocześnie doda galanterii. Dodatkowo każdy pan musi również znać zasady w jaki sposób zakładać koszule, czyli kiedy włożyć ją do spodni, a kiedy powinna być włożona luzem. Do spodni zawsze należy wpuścić koszule o fasonie wytwornym. W tym stylu zakładania koszul nie proponuje się jednak facetom z nadmienymi kilogramami i wystającym brzuchem. Co najważniejsze, intensywnie go uwypuklają, po drugie może się zdarzyć, że koszula będzie się rozwierać między zapinkami. Dlatego w tym przypadku warto szukać koszul codziennych czy też koszul jeansowych, które należy puścić na wierzch. Wysokiej jakości koszule

Ekskluzywna koszula męska- charakterystyka

Chcąc dobranie porządnej jakości koszulę facet powinien wziąć pod uwagę, najpierw tkaninę, z której była uszyta. Podkreśla się kupowanie koszul z tkanin naturalnych, jak na przykład bawełna. Nienaturalne materiały powodują nadmierne pocenie się, z którym nie poradzi sobie nawet porządny dezodorant. Tym bardziej, że zanieczyszczenia z potu nie wyglądają dystyngowanie. Dopuszcza się koszule w składzie bawełna i poliester, w połączeniu 4:1. Przy tym zestawieniu koszule łatwiej jest po wysuszeniu uprasować. Zakupując koszulę jeansową, powinno się określić czy jest ona elastyczna. Nieelastyczna bowiem będzie krępowała ruchy.
Styl – to ważna sprawa

Odpowiednio dobrany do figury krój, na pewno ją zaznaczy i ukryje najważniejsze mankamenty. Wyróżniamy następujące kształty koszul:

Fashion fit to koszule dopasowane, potrafiące podkreślić wyćwiczoną sylwetkę. Posiadają spore podkreślenie w pasie.
Regular fit to koszule przeznaczone dla mężczyzn z dodatkowymi kilogramami czy też posiadających brzuch. Ich zadaniem jest zakrycie go.

Dodatkowo dzieli się na koszule z rękawem długim, z guzikami przy ściągaczach lub dziurkami na spinki, oraz koszule codzienne, czyli z rękawem krótkim.

W czasie kupowania męskiej koszuli warto również dobrać kołnierzyk. Typujemy kołnierzyki następujące:

Kent- jest powszechny i najcześciej spotykany w męskich koszulach
Włoski- do eleganckiego krawata, w koszulach wyjściowych
Button-down- doszywany do koszul męskich casualowych oraz koszul dżinsowych.

Poszukując męską koszulę należy nie zapominać, o dobraniu jej dobrego rozmiaru. Nie może być więc ani za ciasna, ani wisząca.