Na co należy zwrócić uwagę, wybierając kurtkę zimową plus size?

Powoli przygotowujesz się już do zimy, ale wciąż nie wybrałaś dla siebie idealnej kurtki, bo masz wrażenie, że – wedle twoich standardów – w żadnej nie wyglądasz odpowiednio szczupło? Najprawdopodobniej sięgasz po złe fasony. Wybierasz te, które rzeczywiście nie są niczym dobrym dla twojej sylwetki. Wyszczuplające kurtki zimowe damskie plus size nie mogą być natomiast wyłącznie taliowane czy rozkloszowane. Spore znaczenie mają również ich różne dodatkowe elementy, na które większość kobiet nie zwraca żadnej uwagi, a to jednak spory i poważny błąd.

W kurtkach zimowych i płaszczach jesiennych, czyli tej typowo cieplejszej odzieży przeznaczonej do noszenia podczas chłodniejszych dni, zazwyczaj przewija się jeden popularny motyw, czyli charakterystyczne pikowania, które są wyraźną ozdobą grubszych materiałów. Na szczęście nie musisz całkowicie rezygnować z tego stylowego akcentu. Po prostu zdecyduj się na kurtki zawierające niewielkie pikowania, najlepiej te pionowe. Wszelkiego rodzaju poziome wzory zawsze będą poszerzać sylwetkę. Ich akurat powinnaś za wszelką cenę unikać, nawet jeśli bardzo ci się one podobają.

Spójrz również na kieszenie. Niektóre modele kurtek zimowych w ogóle ich nie zawierają, ale jest to jednak bardzo praktyczny element odzieży wierzchniej, z którego wiele kobiet nie chce tak zupełnie rezygnować. W przypadku wyszczuplających kurtek te kieszenie powinny być jednak stosunkowo małe. Większe powiększą sylwetkę i sprawią, że wyda się ona masywna. Wyszczuplające kurtki zimowe damskie plus size nie powinny też składać się z wysokich kołnierzy oraz stójek. Te dodatki zawsze obciążą i niepotrzebnie przytłoczą sylwetkę. Są dobre wyłącznie dla naprawdę szczupłych kobiet.

Na sam koniec zwróć jeszcze uwagę na kolor materiału. Jak pewnie już wiesz, to czerń najlepiej wyszczupla, ale nie tylko ona okaże się dobrą barwą dla twojej sylwetki. Jeżeli nie przepadasz za typowo czarnymi kurtkami, przymierz te granatowe, bordowe czy nawet ciemnozielone. Taką kurtkę z powodzeniem rozjaśnisz jasnymi dodatkami.